Το Σάββατο 29/6/24 έγινε στην Αθήνα η 27η Τακτική Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση του Συνδέσμου Ημερήσιων Περιφερειακών Εφημερίδων (ΣΗΠΕ) η οποία εξέλεξε το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου το οποίο αμέσως μετά την εκλογή του συγκροτήθηκε σε Σώμα ως εξής:
Μια πολύ σημαντική πρωτοβουλία του ΣΗΠΕ που συνυπέγραψαν η Ένωση Ενημερωτικών Τηλεοράσεων Ελληνικής Περιφέρειας – ΕΕΤΕΠ και η Πανελλήνια Ένωση Ιδιοκτητών Ραδιοφωνικών Σταθμών – ΠΕΙΡΑΣ.
Πρόσκληση στην 27η Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση του ΣΗΠΕ